مدرک CFTe یا تحلیلگر تکنیکال مالی خبره چیست؟


cfte

 

مدرک CFTe یا تحلیلگر تکنیکال مالی خبره (Certified Financial Technician) یک گواهینامه حرفه‌ای بین الملی است که توسط فدراسیون جهانی تحلیلگران تکنیکال (IFTA) برگزار شده و به داوطلبانی که در این آزمون موفق شده باشند اعطا می‌شود. آزمون CFTe مهارت‌ها و دانش مربوط به تجزیه و تحلیل چارت‌ها، شاخص‌های فنی، الگوهای قیمتی و دیگر ابزارهای مورد استفاده در تجزیه و تحلیل تکنیکال را محک می‌زند.

 

مدرک تحلیلگر تکنیکال مالی خبره شامل دو بخش CFTe I و CFTe II است که به همراه یکدیگر یک برنامه حرفه‌ای کامل را تشکیل می‌دهند. موفقیت در این دو آزمون منجر به دریافت گواهینامه حرفه‌ای معتبر و بین المللی در حوزه تحلیل تکنیکال می‌شود.

 

آمادگی آزمون تحلیلگر تکنیکال مالی خبره (CFTe)

داوطلب با قبولی در آزمون CFTe I و CFTe II موفق به دریافت مدرک حرفه‌ای بین‌المللی در تحلیل فنی می‌شود. آزمون‌هایCFTe  به منظور محک مهارت‌ها و دانش فنی و همچنین درک داوطلب از اخلاق و اصول بازارهای مالی طراحی شده‌اند.

 

 

 

 مستر کمپ تحلیل تکنیکال (Technical Master Camp)

 

آمادگی آزمون CFTe سطح اول

آزمون سطح یک CFTe شامل ۱۲۰ سوال چندگزینه‌ای است که دامنه وسیعی از دانش فنی داوطلب را ارزیابی می‌کند. آزمون سطح اول CFTe در حال حاضر به زبان‌های انگلیسی، آلمانی، اسپانیایی، عربی، فرانسوی و چینی برگزار می‌شود.

 

آمادگی آزمون CFTe سطح دوم

آزمون سطح دوم CFTe شامل تعدادی سوال است که نیاز به تجزیه و تحلیل مقاله و پاسخ به آنها دارد. داوطلب باید عمق دانش و تجربه خود در استفاده از روش‌های مختلف تحلیل تکنیکال را به نمایش بگذارد.

آزمون سطح دوم CFTe  یک آزمون کاغذ محور است که باید با مداد پاسخ داده شود. این آزمون به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی، ایتالیایی، آلمانی، اسپانیایی، عربی و چینی 2 در سال و معمولاً در ماه آوریل و اکتبر برگزار می‌شود.

 

آزمون تحلیلگر تکنیکال مالی خبره

 

نحوه ثبت نام در آزمون CFTe

برای ثبت نام و پرداخت هزینه ثبت نام لازم است به این لینک مراجعه کنید.

در عرض ۷۲ ساعت، IFTA یک نامه مجوز آزمون را برای شما ارسال خواهد کرد که شامل دستورالعمل‌های بیشتر درباره نحوه ورود به وبسایت Pearson VUE (برگزار کننده آزمون‌های IFTA) و برنامه‌ریزی آزمون است.

مکان و تاریخ برگزاری آزمون CFTe

آزمون CFTe I در طول سال در مراکز آزمون در سراسر جهان از طریق Pearson VUE، ارائه دهنده آزمون مبتنی بر کامپیوتر IFTA، برگزار می‌شود. هنگام ثبت‌نام در آزمون، داوطلبان می‌توانند تاریخ و مکان آزمون را انتخاب کند.

 

آزمون CFTe II نیز 2 بار در سال و به طور معمول در آوریل و اکتبر برگزار می‌شود. ثبت نام آزمون بعدی CFTe در تاریخ 19 اکتبر 2023 است. مهلت ثبت‌نام برای این آزمون تا تاریخ 7 سپتامبر 2023 بوده خواهد بود.

لازم به ذکر است که آزمون CFTe II از طریق اپلیکیشن Zoom و به صورت آنلاین برگزار می‌شود و جزئیات مربوط به فرایند آزمون برای مخاطبان چند هفته قبل از آزمون ارسال خواهد شد.

 

زبان آزمون CFTe

آزمون‌ CFTe I در حال حاضر به زبان‌های انگلیسی، آلمانی، اسپانیایی، عربی، فرانسوی و چینی برگزار می‌شود. همچنین آزمون CFTe II به زبان‌های انگلیسی، آلمانی، ایتالیایی، فرانسوی، عربی، اسپانیایی و چینی برگزار خواهد شد. درخواست آزمون به زبان غیر انگلیسی ممکن است هزینه اضافی برای داوطلب به همراه داشته باشد.

 

هزینه آزمون CFTe

هزینه آزمون برای کسانی که عضو فدراسیون IFTA هستند متفاوت است. هزینه سطح اول این آزمون برای اعضا معادل 550 دلار و برای آزمون سطح دوم 850 دلار آمریکا است. این هزینه اما برای کسانی که عضو فدراسیون نیستند برای سطح اول 850 دلار و برای سطح دوم 1 هزار و 150 دلار آمریکا است.

لازم به ذکر است که برای سطح دوم آزمون هزینه های مازادی نیز وجود دارد. هزینه نظارت بر آزمون معادل 100 دلار و هزینه ترجمه نیز 250 دلار است.

 

هزینه آزمون CFTe

 

 

سخن پایانی

گفتیم که مدرک CFTe یا تحلیلگر تکنیکال مالی خبره یک آزمون حرفه‌ای است که توسط فدراسیون جهانی تحلیلگران تکنیکال (IFTA) برگزار می‌شود. این مدرک به افرادی اعطا می‌شود که توانایی تجزیه و تحلیل تکنیکال در بازارهای مالی را داشته باشند.

مدرک تحلیلگر تکنیکال مالی خبره شامل دو بخش CFTe I و CFTe II است و با گذراندن هر دو بخش، فرد می‌تواند گواهینامه حرفه‌ای معتبر و بین‌المللی در حوزه تحلیل تکنیکال دریافت کند. آزمون CFTe I به صورت چندگزینه‌ای برگزار می‌شود و آزمون CFTe II شامل سوالات تحلیلی و پاسخ به سوالاتی از مقالات است.

 

 
نظر خود را ارسال کنید
فقط کاربرانی که عضو هستند می توانند نظر خود را ارسال کنند.

 

 

از راه های زیر می توانید با ما ارتباط برقرار کنید

تلفن: 09053581528

واتساپ : 09912707933

ارتباط با ادمین تلگرام