holding date : 2023/01/08
3 Sessions 8 Hours

8,300,000 Rial

Lecturers

دوره آموزشی مبارزه با پولشویی و روش‌های کشف آن (مقدماتی)

from 2023/01/08 to 2023/01/29

Type : Online
Duration : 8 Hours
دوره آموزشی مبارزه با پولشویی و روش‌های کشف آن (مقدماتی)

«مرکز مالی ایران به عنوان جامع‌ترین و معتبر‌ترین نهاد آموزشی بازار سرمایه، برگزار میکند.»

«کارفرما: شرکت تامین سرمایه دماوند»

معرفی دوره:

عطف به نامه شماره ۶۵/۰۱/۳۰۶ مورخ ۱۴۰۱/۰۸/۲۵ مرکز اطلاعات مالی وزارت امور اقتصادی و دارایی مبنی بر اعلام حداقل آموزش های لازم در حوزه مبارزه با پولشویی جهت تصدی هر یک از مشاغل در اشخاص مشمول بازار سرمایه، مراتب به شرح زیر جهت اطلاع و بهره برداری لازم ایفاد میگردد. در اجرای تبصره (۲) ماده (۱۴۵) آیین نامه اجرایی ماده (۱۴) الحاقی قانون مبارزه با پولشویی، مبنی بر تعیین حداقل آموزش های لازم جهت تصدی هر یک از مشاغل در اشخاص مشمول، بدین وسیله حداقل سرفصل های آموزشی اشخاص مشمول در سه سطح «مقدماتی»، «متوسطه» و «پیشرفته» به تفکیک مخاطبان و طبقات مختلف شغلی اعلام و تحت همان عنوان در پورتال اطلاع رسانی مرکز اطلاعات مالی به آدرس https://www.FIU.gov.ir در دسترس میباشد. بر همین اساس و با عنایت به تکالیف صدر ماده (۱۴۵) آیین نامه اجرایی فوق الذکر، ضرورت دارد اشخاص مشمول با لحاظ موارد ذیل نسبت به نیازسنجی طراحی اجرا و ارزشیابی برنامه های مستمر آموزشی و توانمندسازی کارکنان خویش به طرق مقتضی در راستای مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم اقدام و گزارش آن را در مقاطع زمانی سه ماهه به همراه سایر نکته نظرات پیشنهادی، به این مرکز و مرکز اطلاعات مالی ارسال نمایند.

مرکز مالی ایران بعنوان معتبرترین نهاد آموزشی بازارهای مالی در کشور، متولی آموزش در این حوزه با همراهی اساتید خبره و فعال در زمینه‌ی مبارزه با پولشویی، فعال در زمینه آموزش و پیرو ابلاغیه مرکز اطلاعات مالی (FIU.gov.ir)، می‌باشد. مفتخریم که با دانش افزایی و ارائه‌ی گواهینامه‌های معتبر، خدمتی در زمینه‌ی مقابله و پیشگیری از جرائم پولشویی و تامین مالی تروریسم به خانواده‌ی بزرگ فعالان مالی کشور داشته باشیم.

با توجه به تجربه ی حرفه‌ی مرکز مالی ایران در برگزاری دوره‌های آموزشی، سرفصل دوره های مبارزه با پولشویی که در مرکز مالی ایران برگزار می‌شود منطبق با استانداردهای ابلاغ شده توسط مرکز اطلاعات مالی وزارت اقتصاد خواهد بود.

 

امکانات دوره:

اعطای گواهینامه حضور در دوره آموزشی از سوی مرکز مالی ایران (قابل استعلام) 

 

دستاورد‌های دوره:

انتظار می‌رود دانش پذیران با گذراندن این دوره، مهارت‌های لازم جهت شناسایی تخلفات مالی و پولشویی را کسب کنند و با استفاده از اصول اساسی مبارزه با پولشویی، روش‌ و نحوه‌ی اجرای آن را مورد استفاده قرار دهند.

دانش پذیران در این دوره با وظایف اصلی واحد مبارزه با پولشویی کشور آشنا شده و از این طریق نحوه‌ی بررسی پرونده هاي مشکوک به پولشویی و توصیه‌های گروه ویژه اقدام مالی (FATA) را فرا خواهند گرفت. در این دوره دانش پذیران مهارت استفاده از نرم افزارهای مربوطه را نیز بطور کاربردی و دقیق کسب خواهند کرد.

 

مدرس:

دکتر حمید محمدعظیمی

طول دوره:

 8 ساعت

روزهای برگزاری:

یکشنبه‌ها

 

ساعت برگزاری:

16:30 الی 18:30

Comments about course