چگونه برای آزمون cfa آماده شویم؟


cfa

آزمون
cfa یکی از آزمون های مهم بین المللی در حوزه مالی به شمار می رود که در سه سطح مختلف برگزار می شود. هزینه مادی و زمانی این آزمون در کنار نرخ قبولی آن باعث شده زمان بندی و برنامه ریزی مخاطبان برای قبولی در این آزمون روز به روز اهمیت بیشتری پیدا کند. برای اینکه همه چیز را به بهترین شکل ممکن انجام دهید، باید تمرکز کرده و به خوبی برای آزمون آماده شد. در میان هرج‌و‌مرج‌ها و آشفتگی‌های زندگی یا حتی آشفتگی‌های ذهنی نباید این تمرکز را از دست دهید. در این مقاله به ارائه 8 نکته مهم برای موفقیت در این آزمون و دریافت مدرک CFA می پردازیم.

 

آموزش CFA

 

1- آیا برنامه مطالعاتی طبق زمان بندی پیش رفته است؟

یکی از موضوعاتی که می‌تواند مسیر آمادگی برای دوره CFA را ساده تر کند، استفاده از برنامه های مطالعاتی است که به صورت رایگان نیز در دسترس هستند. با استفاده از این برنامه‌ها می‌توانید منسجم تر مطالعه کرده و مسیر پیشرفت خود را به صورت روزانه و یا حتی ساعتی ثبت و رصد کنید.

برای اینکه بتوانید در آزمون CFA موفق شوید، باید این موضوع را در نظر داشته باشید که تا آخر ماه چه مقدار درس خوانده و یا به هر نحوی بر روی این آزمون تمرکز کرده اید. این کار‌ها شما را برای قرار‌گیری در مسیر درست آماده می‌کند؛ اما اگر گمان می‌کنید با سرعتی که در درس‌خواندن دارید نمی‌توانید تمامی مطالب را در یک ماه جمع‌و‌جور کنید بهتر است نکات دیگری که در ادامه خواهیم گفت را موردتوجه قرار دهید.

 

2- توجه به بخش اخلاق در آزمون cfa

قبولی در آزمون cfa نیازمند توجه به بخش اخلاقی آن است. اگر هنوز نمی‌دانید که اخلاق این موضوع چگونه است، باید به طور کامل آن را بررسی و مطالعه کنید؛ مطالعه‌نکردن بخش اخلاق، کار اشتباهی است. برخی افراد گمان می‌کنند مطالعه اخلاق ضرورت نداشته و این آزمون را مانند یک آزمون معمولی در نظر می گیرند. این امتحان دارای 3 سطح بوده که اخلاق در هر یک از آن‌ها جای داشته که این خود اهمیت مبحث اخلاق را در آزمون CFA نشان می‌دهد.

 

cfa

 

3- توجه به نکات قبولی در امتحان cfa

برای اینکه در امتحان cfa با نمره خوبی قبول شوید لازم است آزمون های قبلی آن را بررسی کنید. اگر خودتان قبلا آزمون داده‌اید نکات مهم آن را به خاطر آورید. در غیر این صورت بهتر است از تجربیات دیگران بهترین استفاده را ببرید. قبولی در آزمون cfa در هر یک از سطوح 1،2 و 3 مستلزم توجه و به کارگیری نکاتی است که قبل از آزمون باید بر روی آنها مسلط شوید.

 

4- آزمون های تمرینی موجود را بخوانید

آزمون های cfa و تمرینات مرتبط با آنها را طی سال های اخیر تهیه کرده و آنها را بخوانید. اگر قصد دارید که در مراحل بعد آمادگی بیشتری داشته باشید، این کار بهترین کاری است که می‌توانید در حق خود انجام دهید. در زمان دادن امتحان تمرینی باید تمامی موارد آزمون اصلی را برای خود‌تان فراهم آورید. می‌توان از محدودیت زمانی، به‌عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل شبیه‌سازی نام برد. یعنی آزمون cfa تمرینی را در شرایط مشابه به آزمون اصلی (ساعت برگزاری آزمون، مدت زمان آزمون، مدت زمان استراحت، وسایل مجاز که در آزمون می توانید همراه داشته باشید و ...) مطالعه و کامل کنید؛ سپس نتایج آن را نیز با دقت تجزیه و تحلیل کنید چرا که درک خوبی از نقاط ضعف و قوت منابع هر بخش از آزمون را در اختیار شما قرار خواهد داد.

برخی این سؤال را می‌پرسند که نیاز است چه تعداد آزمون‌های قبلی را تهیه کنیم؟ برای پاسخ به سؤال باید بگوییم هر فرد نیاز به مطالعه و تجزیه و تحلیل 4 الی 6 آزمون cfa قبلی دارد.

cfa

5- افزایش اثربخشی مطالعه

برای اینکه بتوانید تأثیر مطالعات خود را در آزمون cfa مشاهده کنید، بهتر است در زمان درس‌خواندن و مطالعه، این موضوع را موردتوجه قرار دهید که مکان و زمان برایتان تا چه حد تأثیر‌گذارند. برای این کار باید در مکان‌های مختلف قرار بگیرید تا ببینید در اصل در کدام‌یک، میزان تمرکز‌تان بالا‌تر بوده و فکر می‌کنید که بازدهی بیشتری خواهید داشت. اگر پس از مدتی قرار‌گرفتن در محیطی که تمرکز‌تان در آن بالا بود، خسته شدید، بهتر است مکان جدیدی را امتحان کنید. همچنین می توان منابع مختلف آزمون را در ساعات مختلف روز مطالعه کرد؛ بدین ترتیب دروس سخت تر را در ابتدای روز که انرژی بیشتری دارید و دروس ساده تر که خودتان نیز علاقه بیشتری به آنها دارید را به ساعات پایانی روز موکول کنید.

 

6- برای افزایش انگیزه برنامه داشته باشید

بهترین راه برای تقویت انگیزه، این است که برای خود‌تان سیستم تشویقی و پاداشی در نظر بگیرید. برای اینکه در آزمون cfa موفق شوید، بهتر است هر کاری که فکر می‌کنید، تأثیر مثبتی در روند عملکرد بهتر مغز و همچنین خلق و خویتان دارد را امتحان کنید. یکی از کار‌ها این است که اگر کمی احساس خستگی می‌کنید و انگیزه کافی برای ادامه راه را ندارید برای هر کار مثبتی که انجام داده‌اید، چیزی را به‌عنوان تشویق برای خود در نظر بگیرید.

ممکن است این روش از ایجاد انگیزه هدیه‌دادن یک شکلات کوچک به خود‌تان باشد یا اینکه دلتان بخواهد ساعاتی را با دوستانتان بگذرانید و یا تلفنی با آنها صحبت کنید و یا حتی موزیک مورد علاقه خود را گوش دهید.

 

 

بوت کمپ پایتون در دنیای مالی

 

 

7- به سلامتی خودتان بیشتر توجه کنید

همه ما این ضرب المثل را شنیده ایم؛ عقل سالم در بدن سالم است. اگر بخواهیم از توانایی ذهنیمان بیشترین استفاده را ببریم لازم است بدن سالمی داشته باشیم و برای ورزش کردن وقت بگذاریم.

اگر از لحاظ بدنی یا روحی در حد مطلوبی قرار نداشته باشید، عملکرد‌تان تا حد زیادی کاهش‌یافته و دیگر تمرکز کافی برای انجام کارها را نخواهید داشت. به همین منظور یکی از مهم‌ترین کار‌هایی که باید برای قبولی در آزمون cfa انجام دهید این است که سلامتی خود را حفظ کنید. برای حفظ سلامتی می‌توانید ورزش کنید یا اینکه اوقاتی را به دویدن بگذرانید. استراحت‌کردن و انجام چنین کار‌هایی می‌تواند شما را از لحاظ روحی برای ادامه کار‌ها آماده کند.

دوری از شیرینی‌های مصنوعی هم یکی از کار‌هایی است که می‌توانید برای این منظور انجام دهید. مهم‌ترین چیزی که در این دسته قرار می‌گیرد، خواب خوب و کافی است.

cfa

8- تایمی را برای استراحت بگذارید

همیشه برای استراحت یا گذراندن اوقات خود به‌غیراز آموزش cfa، وقت بگذارید. وقتی همه چیز را سخت بگیرید، برنامه درسی را فشرده بچینید و فشار زیاد را روی خود حس کنید، در بلند مدت روی کارایی شما تاثیر منفی گذاشته و اثر معکوسی بر جای خواهد گذاشت. به همین منظور بهتر است همیشه از برنامه ریزی انجام شده رضایت داشته، تمام تلاش خود را به کار گرفته و کار‌هایی که به شما آرامش می‌دهند را انجام دهید. با استفاده از این ترفندهای جزئی و به ظاهر کم اهمیت، نتایج مهم و بزرگی را در آزمون cfa به دست خواهید آورد.

 

نتیجه‌گیری

آخرین ماهی که قرار است برای آزمون cfa درس بخوانید، اهمیت زیادی دارد و می‌تواند نقش تعیین‌کننده‌ای را داشته باشد. به همین منظور باید برخی نکات را رعایت کنید تا علاوه بر خوب درس‌خواندن بتوانید آرامش روح و جسم خود را هم در این مسیر حفظ کنید.

منبع: 300hours.com

برچسب ها

cfa
نظر خود را ارسال کنید
فقط کاربرانی که عضو هستند می توانند نظر خود را ارسال کنند.

 

 

از راه های زیر می توانید با ما ارتباط برقرار کنید

تلفن: 02162843000

واتساپ : 09912707933

ارتباط با ادمین تلگرام