تاریخ برگزاری : 1401/04/16
1 جلسه 8 ساعت

€7900000/00

دریافت گواهینامه معتبر در پایان دوره
فهرست اساتید این دوره

پانصد و شانزدهمین دوره آموزشی مبارزه با پولشویی (مقدماتی)

از 1401/04/16 تا 1401/04/16 پنجشنبه   8 الی 16

نوع دوره : حضوری-آنلاین
تعداد ساعات آموزش : 8 ساعت
پانصد و شانزدهمین دوره آموزشی مبارزه با پولشویی (مقدماتی)

«با توجه به پروتکل‌های بهداشتی، این دوره به صورت حضوری با ظرفیت بسیار محدود وآنلاین برگزار می‌گردد.»

معرفی دوره:

با توجه به ابلاغ دستورالعملهای اجرایی مبارزه با پولشویی مصوب شوراي عالی مبارزه با پولشویی، امضاي وزیران عضو شورا و کارگروه موضوع اصل 38 قانون اساسی مورخ 1390/11/15 توسط سازمان بورس اوراق بهادار و با توجه به بند ماده 7 قانون مبارزه با پولشویی (مصوب مجلس شوراي اسلامی) مرکز مالی ایران اقدام به برنامه ريزي و برگزاري دوره آموزشی و کاربردی "مبارزه با پولشویی و روشهای کشف آن" نموده است.  

این کارگاه آموزشی در دو بخش "آشنایی با کلیات و مفاهیم مبارزه با پولشویی" شامل تعریف پولشویی، مفهوم پول کثیف و انواع پول، انواع و ارکان جرم پولشویی، شیوه‌های انجام پولشویی، تفاوت پولشویی و تامین مالی تروریسم، ضرورت مبارزه با آن، اصول اساسی مبارزه با پولشویی و بخش دوم با عنوان "فرایندهای اجرایی دستورالعمل‌های مبارزه با پولشویی مرتبط با هر یک از نهادها" با تبیین مفاهیمی همچون فرایند شناسایی مشتریان، شناسایی عملیات و معاملات مشکوک، وظایف مسئولان واحد مبارزه با پولشویی و.... برگزار می‌شود.

 

امکانات دوره:

اعطای گواهینامه حضور در دوره آموزشی از سوی مرکز مالی ایران (قابل استعلام) 

 

دستاورد‌های دوره:

انتظار می‌رود دانش پذیران با گذراندن این دوره، مهارت‌های لازم جهت شناسایی تخلفات مالی و پولشویی را کسب کنند و با استفاده از اصول اساسی مبارزه با پولشویی، روش‌ و نحوه‌ی اجرای آن را مورد استفاده قرار دهند.

دانش پذیران در این دوره با وظایف اصلی واحد مبارزه با پولشویی کشور آشنا شده و از این طریق نحوه‌ی بررسی پرونده هاي مشکوک به پولشویی و توصیه‌های گروه ویژه اقدام مالی (FATA) را فرا خواهند گرفت. در این دوره دانش پذیران مهارت استفاده از نرم افزارهای مربوطه را نیز بطور کاربردی و دقیق کسب خواهند کرد.

 

طول دوره:

8 ساعت

روزهای برگزاری:

پنجشنبه‌‌

زمان شروع دوره:

16 تیر

ساعت برگزاری:

8 الی 16

نظرات درباره دوره


 

 

از راه های زیر می توانید با ما ارتباط برقرار کنید

تلفن: 22110518 - 021

واتساپ: 09912707933

مشاوره رایگان

مشاوره دوره‌های سازمانی