شناخت درست روابط میان اجزای صورت‌های مالی، قدرت پیش‌بینی را بالا می‌برد

شنبه , 14 بهمن 1396

صورتهای مالی، محصول نهایی یک فرایند حسابداری و گزارشگر مالی است؛ که از یک رویداد مالی در گذشته آغاز می‌شود و وارد چرخه‌ای تحت عنوان حسابداری می‌شود؛ که خروجی نهایی آن صورتهای مالی است. این صورتهای مالی تحت پنج عنوان ترازنامه، صورت سود و زیان، صورت سود و زیان جامع، صورت جریان وجه نقد و یادداشت‌های توضیحی پیوست صورتهای مالی ارائه می‌شود.

به گزارش واحد ارتباطات مرکز مالی ایران، یکی از مهمترین اطلاعات مالی که در بازار مالی وجود دارد و مورد توجه طیف عمده‌ای از تحلیلگران مالی و ذی‌نفعان بازار پول و سرمایه  قرار می‌گیرد، صورتهای مالی است.

از این رومرکز مالی ایران، دوره تخصصی «پیش‌بینی کاربردی مجموعه صورت‌های مالی و تحلیل اشتباهات رایج» را در تاریخ بیست و پنجم بهمن‌ماه برگزار خواهد کرد.

جدای از اهمیت صورتهای مالی، واقعیت این است که صورتهای مالی گذشته‌نگر هستند و علاوه بر این، میان روقوع رویداد مالی تا گزارش آن یک فاصله زمانی بسیار زیاد وجود دارد که اطلاعات آتی و برآورد صورتهای مالی را با مشکل با تاخیر مواجه می‌سازد.

برای رفع این مشکل دو مقوله را نباید فراموش کرد: خوراک اطلاعاتی که شاکله صورت مالی را شکل می‌دهد و از منابع اطلاعاتی مختلفی به‌دست می‌آید و دیگری بستر و پلتفرمی که این اطلاعات در آنها آنالیز و تحلیل می‌شود.

امیرعباس صاحبقرانی، دکترای حسابداری و مدرس این دوره قرار است تا در دو جلسه 4 ساعته تهیه پلتفرم و شاکله صورتهای مالی را به فراگیران ارائه دهد. این مهم نیازمند این است تا مفاهیم کلی صورتهای مالی به فراگیران شناسانده شود و به‌صورت کاربردی و عملیاتی روابط میان اجزای صورتهای مالی که مولفه بسیار مهمی در قدرت پیش‌بینی است ارائه شود.

علاقه‌مندان به شرکت در این دوره می‌توانند برای ثبت‌نام با شماره66624343 تماس گرفته و بروشور کامل آن را از طریق لینک http://www.ifc.ir/forecast-of-financial-statements دریافت کنند.

ارسال نظر


فقط افرادی که عضو هستند می توانند نظر ارسال کنند.

 

 

از راه های زیر می توانید با ما ارتباط برقرار کنید

تلفن: 09053581528

واتساپ : 09912707933

ارتباط با ادمین تلگرام