مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت بورس برگزار شد

يكشنبه , 29 مهر 1397

آیین تکریم از خدمات ده ساله دکتر حسن قالیباف اصل، مدیرعامل سابق شرکت بورس اوراق بهادار تهران دیروز برگزار شد و طی آن علی صحرائی به عنوان مدیرعامل جدید شرکت بورس معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز مالی ایران، در این جلسه رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، رئیس اسبق سازمان بورس و اوراق بهادار و تنی چند از مدیران ارشد بازار سرمایه شرکت داشتند.

در ابتدای این مراسم، حسن امیری عضو هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار ضمن تشکر از زحمات حسن قالیباف، برجسته ترین نتیجه یک دهه تلاش او را تربیت افراد متخصص و توانمندی دانست که هم اکنون در بازار سرمایه مشغول به فعالیت هستند.

وی علی صحرائی را ماحصل همین آموزش و تجربه و او را فردی متخصص و توانمند خواند و افزود: همه افرادی که در بازار سرمایه نقش دارند باید کمک کنند تا مسیر حرکت بازار سرمایه هموار شود.

در ادامه این نشست حسن قالیباف اصل ضمن قدردانی از حاضرین گفت: خدا را شاکرم که فرصت آن را داشتم یک دهه از عمرم را درخدمت بازار سرمایه باشم و از آن خاطرات خوبی به یادگار دارم. طی یک دهه فعالیت اقدامات گسترده ای انجام شد.

مدیرعامل سابق شرکت بورس افزود:‌ بورس تهران یک نماد ملی است و من با تمام توان تلاش کردم مسیر توسعه این نهاد اقتصادی، هموار باشد و خود را وابسته به آن می دانم و از همه افرادی که به ما کمک کرده اند ، قدردانی می کنم.وی در پایان خاطرنشان شد با حضور علی صحرائی، آینده بورس تهران بسیار روشن است.

علی صحرائی، مدیرعامل جدید شرکت بورس اوراق بهادار نیز اقدامات بزرگی را که از سوی دکتر حسن قالیباف اصل طی ده سال گذشته صورت گرفته است را ارزشمند خواند و به تشریح برنامه‌های پیش روی خود پرداخت و تاکید کرد: دستیابی به اهداف توسعه محور بازار سرمایه در قالب برنامه های مطرح شده با کمک همگانی امکان پذیر می‌شود.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه این مراسم عنوان کرد:‌  با نیروی جوان، متخصص، کارآمد و اثربخش بازار سرمایه کشور مسیر رشد این بازار ادامه خواهد داشت و کمیسیون اقتصادی مجلس حمایت خود را از بازار سرمایه دریغ نخواهد کرد.

علی صالح آبادی، رییس اسبق سازمان بورس و اوراق بهادار نیز در خصوص اقدامات انجام شده طی ۱۰ سال حضور حسن قالیباف اصل در بورس تهران گفت: دکتر قالیباف در زمان سکانداری بورس تهران اقدامات زیادی را انجام داد و در شرایط بسیار سختی قبول مسوولیت کرد. ما طی این سال ها فراز و نشیب های مختلفی را پشت سر گذاشته و شرایط مختلفی را تجربه کردیم که دکتر قالیباف در تمامی این موارد موفق عمل کرد.

وی ادامه داد:‌ اکنون نیز ،‌علی صحرایی شناخت دقیقی از بازار دارد و سلامت رفتار و ‌تخصص وی بورس تهران را به سرمنزل مقصود هدایت می کند.

در انتهای این مراسم دکتر شاپور محمدی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، قالیباف اصل را مدیر به یاد ماندنی بازار سرمایه خواند و گفت: وی کسی است که با صبر، متانت و تخصص مشکلات را به خوبی رفع می‌کرد. وی اکنون با سمت مشاور سازمان بورس نیز مشغول به فعالیت است.

دکتر محمدی، در ادامه علی صحرایی را نیز فردی صادق با عمل حرفه‌ای دانست و گفت: صحرائی از دسته افرادی است که سال‌ها تجربه حضور در بازار سرمایه را دارد و تلاش سازمان بورس بر این است تا مدیران فعال در بازرا سرمایه تا حد امکان از بدنه این بازار انتخاب شوند.

ارسال نظر


فقط افرادی که عضو هستند می توانند نظر ارسال کنند.

 

 

از راه های زیر می توانید با ما ارتباط برقرار کنید

تلفن: 02162843000

واتساپ : 09912707933

ارتباط با ادمین تلگرام