نشست تخصصی مروری بر قوانین و مقررات بازار پایه

دوشنبه , 11 آذر 1398

روز شنبه مورخ ۱۶ آذرماه سال جاری، نشست تخصصی مروری بر قوانین و مقررات بازار پایه با تاکید بر شفافیت برای ناشران بازار پایه درمحل فرابورس ایران برگزار می شود.

سجاد موحد، سرپرست مرکز مالی ایران در گفت و گو با پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) گفت: هدف از این نشست، استقرار حاکمیت شرکتی و تلاش برای بهبود شاخص های عملکردی ناشران بازار پایه، کاهش ریسک معاملاتی سهام بازار پایه، افزایش شفافیت شرکت های این بازار و همچنین آشنا سازی ناشران با استاندارهای به روز حاکمیت شرکتی است.

وی افزود: در این نشست تخصصی، علیرضا عسکری مارانی، پیشکسوت و فعال قدیمی بازار سرمایه و مدیرعامل اسبق سرمایه گذاری ملی ایران و زهرا زارع، سرپرست مدیریت نظارت بر ناشران بازار پایه ارائه مطالب کاربردی را بر عهده دارند.

موحد در خصوص سرفصلهایی که در این نشست ارائه می شوند نیز اظهار کرد: سرفصل های مشتمل بر بررسی دستورالعمل ها و قوانین حاکم بر ناشران بازار پایه با تاکید بر الزامات اجرایی ناشران ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار، مزایای پیاده سازی کنترل های داخلی و استمرار حاکمیت شرکتی، اصول حرفه ای برگزاری مجامع عمومی صاحبان سهام، چگونگی فراهم کردن مقدمات پذیرش شرکت ها در بازارهای اصلی و نحوه انجام معاملات اوراق بهادار در بازار پایه بررسی می شوند.

اعضای هیئت مدیره، مدیران عامل یا نمایندگان هیئت مدیره شرکت های پذیرفته شده در بازار پایه می توانند ضمن تماس با مرکز مالی ایران به شماره ۶۶۷۲۴۵۴۵ و ۶۶۷۲۴۳۴۳ برای حضور در این نشست اقدام کنند.

ارسال نظر


فقط افرادی که عضو هستند می توانند نظر ارسال کنند.

 

 

از راه های زیر می توانید با ما ارتباط برقرار کنید

تلفن: 02162843000

واتساپ : 09912707933

ارتباط با ادمین تلگرام