900,000 ریال

وضعیت ظرفیت: موجود است

سندباکس (چیستی محیط آزمون تنظیم گری و اهمیت آن در بازار مالی)

توضیحات

معرفی کتاب:

با توجه به پدید آمدن فناوری‌های نوین مالی و چهره جدید علم اقتصاد دیگر نه سیاست‌گذاران و نه فعالین اقتصادی هیچ‌یک به‌تنهایی نمی‌توانند کاری از پیش ببرند، لذا نیاز به‌نوعی روابط دوجانبه و اجماع میان این بازیگران شدیداً احساس می‌شود؛ بنابراین نوعی رویکرد نظارتی با شکل‌گیری روابط دوجانبه میان تنظیم‌کننده و فعال اقتصادی امری ضروری به نظر می‌رسد.
رویکرد سندباکس نظارتی به استارت‌آپ‌های فین‌تک اجازه می‌دهد تا محصولات خود را به‌طور آزمایشی در دوره‌ای موقت و زمان‌بندی‌شده با شرایط مختص ایده، تحت نظارت مستقیم تنظیم‌کنندگان محک بزنند. ایجاد سندباکس نه تنها آزمون نوآوری‌های مالی در شرایط واقعی است، بلکه اجازه دادن به قانون‌گذاران برای به دست آوردن دانش موردنیاز برای ایجاد قوانین و مقررات مناسب در آینده است. طی این روند، نهاد تنظیم‌گر می‌تواند با استفاده از سازوکارهای کنترلی علاوه بر رصد فعالیت آن‌ها نسبت به وجوه و پیچیدگی‌های ابعاد کار، شناخت لازم را حاصل کرده و قواعد و مقررات لازم را در راستای فعالیت دائم این‌گونه کسب‌وکارها تبیین کند.
با توجه به اهمیت این محیط و نیاز بازارهای مالی به وجود چنین بستری، کتابی با عنوان" سندباکس؛ چیستی محیط آزمون تنظیم گری و اهمیت آن در بازار مالی" توسط مرکز مالی ایران(مجری محیط آزمون بازار سرمایه) منتشر شده است. این کتاب شامل 5 بخش اصلی است که به شرح توضیحاتی در مورد فین‌تک و رویکردهای نظارتی، ماهیت سندباکس، تجربه سندباکس در سطح بین الملل و همچنین وضعیت سندباکس در ایران پرداخته است.

 

 

از راه های زیر می توانید با ما ارتباط برقرار کنید

تلفن: 02162843000

واتساپ : 09912707933

ارتباط با ادمین تلگرام