تنظیم کننده: واحد تحقیق و توسعه مرکز مالی ایران

€1738000/00

نسخه الکترونیکی مجموعه منابع آزمون CFTe-Level I & II

توضیحات

«ویژه داوطلبان آزمون گواهی‌نامه‌های حرفه‌ای بین‌المللی»

معرفی کتاب:

مدرک CFTe که مخفف Certified Financial Technician است، درواقع عالی ترین مدرک در حوزه تحلیل تکنیکال برای متخصصان بازار مالی میباشد که از طرف فدراسیون جهانی تحلیل تکنیکال اعطا می شود. داوطلبان شرکت در آزمون این مدرک، نه تنها از نظر مهارتها و ‌دانش تحلیل تکنیکال مورد ارزیابی قرار می گیرند، بلکه به مفاهیم کلی بازارهای مالی مسلط می شوند و درک عمیقی از ساز و کار بازارها و انواع تحلیل ها پیدا می کنند.

مزیت های دریافت مدرک CFTe

بعد از تکمیل و با موفقیت پشت سر گذاشتن دو سطح از آزمون های تئوری و عملی مدرک CFTe، داوطلبان به عضویت انجمن IFTA درآمده و از طرف این سازمان به رسمیت شناخته می‌شوند.

موفقیت در این آزمون و مزایایی که به دنبال دارد، در واقع پاداشی است برای کسانی که طالب یک حرفه در حوزه بازارهای مالی از جمله بورس و فارکس و مدیریت سرمایه هستند.

به دنبال کسب این مدرک، افراد خود به خود عضو معتبرترین سازمان تحلیل گران تکنیکال دنیا یا همان فدراسیون جهانی تحلیل تکنیکال IFTA میشوند.

درجه سختی آزمون CFTe

فدراسیون جهانی تحلیل تکنیکال IFTA تایید می کند که تنها 30 درصد از داوطلبانی که به طور جدی برای CFTe تلاش کرده اند، در اولین باری که در آن شرکت می کنند، از پس هر دو سطح این آزمون بر می‌آیند. البته برای یک دوره حرفه‌ای این نرخ مردودی قابل قبول محسوب می‌شود و شما باید جزو 30 درصد برتر تحلیلگران باشید تا بتوانید چنین مدرکی را کسب کنید. برای رسیدن به این جایگاه کسب دانش اصولی آن الزامی است.

آزمون سطح یک:

این آزمون از ۱۲۰ سوال که طیف وسیعی از دانش تکنیکال را در بر می گیرد تشکیل می‌شود و در حقیقت دانش بنیادی و ‌پایه‌ای افراد در زمینه مالی و سرمایه‌گذاری را مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

داوطلب باید حداقل 74 پاسخ صحیح داشته باشد که تقریبا 60 تا 70 درصد نمرۀ او را تشکیل می‌دهد. 120 سوال این آزمون معمولا از بین 600 سوال مرجع توسط متخصصان این امر انتخاب می‌شوند.

آزمون سطح یک CFTe در حال حاضر به زبان‌های انگلیسی، آلمانی، اسپانیایی، عربی، فرانسوی و چینی ارائه می شود.

گفته می شود که برای آمادگی‌ و موفقیت در این آزمون، فرد به مطالعه ی متمرکز به مدت حداقل سه ماه نیاز دارد.

آزمون سطح دو:

 این آزمون شامل تعدادی سوال است که نیاز به تجزیه و تحلیل مقاله و پاسخ دارد. از این‌رو، در این آزمون لازم است داوطلب عمق دانش و تجربه خود را در بکارگیری روش‌های مختلف تجزیه و تحلیل فنی نشان دهد. همچنین در این آزمون تعدادی نمودار فعلی وجود دارد که یک بازار خاص (اغلب سهام) را پوشش می‌دهد و لازم است برای مدیر صندوق تجزیه و تحلیل شود. این نوع از آزمون نیز به زبان‌های انگلیسی، آلمانی، عربی، اسپانیایی، فرانسوی، ایتالیایی و چینی ارائه می‌گردد.

The Handbook of Technical Analysis

Technical Analysis of Stock Trends by Robert D. Edwards, John Magee 8th

Technical_Analysis_of_Stock_Trends,_Eleventh_Edition

Technical Analysis of the Financial Markets A Comprehensive Guide to Trading Methods and Applications by John J. Murphy

Technical Analysis Explained - 4th Edition by Martin Pring

COMPUTER ANALYSIS Le Beau Charles, Lucas David

Japanese Candlestick Charting Techniques by Steve Nison

The Definitive Guide to Point and Figure A Comprehensive Guide to the Theory and Practical Use of the Point and Figure Charting Method by Jeremy du Plessis

Alexander Elder - Trading for a Living_ Psychology, Trading Tactics, Money Management-Wiley (1993)

IFTA_CFTe_Syllabus

IFTA_CFTeI_Mock_Exam

 

 

از راه های زیر می توانید با ما ارتباط برقرار کنید

تلفن: 09053581528

واتساپ : 09912707933

ارتباط با ادمین تلگرام