پیش ‌بینی دقیق‌تر بازار های مالی با استفاده از نرم‌افزارR

چهارشنبه , 04 بهمن 1396

در سال‌های اخیر توسعه اقتصادسنجي در حیطه بازارهای مالی به يكي از شاخههاي اقتصادسنجی تبدیل شده كه نظريهها و رویکردهای سری‌های زمانی مالی را در خود گنجانده است. با توجه به خاصیت این سری‌ها، اقتصادسنجی مالی به‌صورت نظری و کاربردی در حیطه بازارهای مالی و در سطوح مختلف مورد استفاده محققان و دانشجویان قرار می‌گیرد. از سوی دیگر، توسعه روزافزون بسته‌های آماری رایانه‌ای موجب شده کاربرد تجربی این نظریه‌ها پیش از پیش مورد استقبال محققان قرار بگیرد. در این بین نرم‌افزار R با توجه به خصوصیات منحصر به فرد خود، جایگاه ویژه‌ای را در تحلیل داده‌های مالی به خود اختصاص داده‌ است.

از این رو و با توجه به اهمیت این مبحث، مرکز مالی ایران کارگاه آموزشی «مدلسازی و پیش بینی سری‌های مالی با نرم‌افزاررا در تاریخ دوازدهم بهمن‌ماه برگزار می‌کند.

قرار است تا در این دوره، پیش بینی بازار های مالی با ابزارسری‌های زمانی به‌صورت کاملا دقیق و با جزییات کامل ارائه شود. به این منظور در این دوره از روشهای مختلف پیش‌بینی شامل روشهای پارامتری، نیمه پارامتری و ناپارامتری استفاده خواهد شد و دقت هر کدام از روشها برای تشخیص مدل مناسب پیش بینی، محاسبه می‌شود.

رضا عربی بلاغی، مدرس این دوره معتقد است شرکت‌کنندگان بعد از اتمام این دوره، قادر خواهند بود مدل‌بندی مناسب برای بازارهای مالی، پیش‌بینی دقیق‌تر به منظور سرمایه‌گذاری و پژوهش را انجام داده و ابزارهای مختلف تحقیق و پژوهش را در حوزه پیش بینی های مالی و رفتاری به‌کار گیرند.

علاقه‌مندان به این مبحث می توانند بروشور کامل توضیحات و سرفصل‌های این کارگاه را از وبسایت مرکز مالی ایران به نشانیwww.ifc.ir دریافت کنند و برای شرکت در این کارگاه به مدت 16 ساعت، با شماره‌های 66724343-66724545 تماس بگیرند.


ارسال نظر


فقط افرادی که عضو هستند می توانند نظر ارسال کنند.

 

 

از راه های زیر می توانید با ما ارتباط برقرار کنید

تلفن: 09053581528

واتساپ : 09912707933

ارتباط با ادمین تلگرام