چهارمین همایش مالی اسلامی یازدهم آذرماه برگزار می‌شود

سه شنبه , 06 آذر 1397

 

انجمن مالی اسلامی ایران،پس از برگزاری موفق سه دوره از سلسله همایش‌های مالی اسلامی ایران، قرار است چهارمین دوره را با همکاری ارکان بازار سرمایه ایران، مراکز دانشگاهی و حوزوی، بانکها و بیمه‌ها یازدهم آذرماه در دانشگاه الزهرا (س) برگزار کند.

به گزارش روابط عمومی مرکز مالی ایران، در این همایش پژوهشگران به ارائه آخرین دستاوردهای خود در حوزه‌ی مالی اسلامی از منظر بانک، بیمه و بورس خواهند پرداخت و همچنین مسئولین ارشد اقتصادی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران سخنرانی می‌کنند.

لازم به ذکر است انجمن مالی اسلامی ایران به عناون یک نهاد مشورتی و به منظور گسترش و پيشبرد و ارتقاي علمي دانش مالی اسلامی و توسعه كيفي نيروهاي متخصص و بهبود بخشيدن به امور آموزشي و پژوهشي در زمينه مالی اسلامی تشكيل شده است. برگزاری سالانه این همایش نیز از جمله اقداماتی است که برای نیل به این هدف برگزار می‌شود.

 علی صالح‌آبادی، رئیس انجمن مالی اسلامی ایران، در نشست خبری امروز محوریت اصلی چهارمین همایش مالی اسلامی را «توسعه نهادهای مالی اسلامی و نقش آن ها در ثبات اقتصادی و کنترل تورم ارزی»عنوان کرد و گفت: این موضوع، عناوینی چون نقش نهاد های مالی اسلامی در ثبات اقتصادی، نقش نهادهای مالی اسلامی در حفظ ارزش پول ملی و کنترل تورم ارزی، آسیب‌شناسی نهادهای مالی اسلامی در ثبات اقتصادی، امکان‌سنجی و طراحی نهادهای مالی اسلامی جدید در راستای نیازهای جامعه، نقش نهادهای مالی اسلامی در فینتک‌ها در حوزه‌های دانش‌بنیان را شامل می‌شود.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: در مجموع چهل و پنج عنوان مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شد که از این تعداد هفده مقاله مورد تایید نهایی هیات داوران قرار گرفت. برخی از این مقالات در دوفصلنامه «تحقیقات مالی اسلامی» و مابقی در کتاب مجموعه مقالات همایش منتشر خواهند شد.

سخنرانان این همایش دکتر غلامرضا سلیمانی، رئیس کل بیمه مرکزی ایران، دکتر اکبر کمیجانی، قائم مقام رئیس کل بانک مرکزی، آیت الله محمدعلی تسخیری، رئیس شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی خواهند بود.

علاوه بر این قرار است سومین جایزه مالی اسلامی، دومین جایزه پژوهش برتر مالی اسلامی و برگزیدگان مسابقات قرآنی با موضوع ابزارسازی و توآوری مالی در قرآن نیز در حاشیه چهارمین همایش مالی اسلامی، برگزار شود.

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و حضور درچهارمین همایش مالی اسلامی به سایت انجمن مالی اسلامی ایران  به نشانی  http://iaif.ir مراجعه کنند.

 

ارسال نظر


فقط افرادی که عضو هستند می توانند نظر ارسال کنند.

 

 

از راه های زیر می توانید با ما ارتباط برقرار کنید

تلفن: 02162843000

واتساپ : 09912707933

ارتباط با ادمین تلگرام