دو طرفه شدن بازار سرمایه با قراردادهای آتی سبد سهام

دوشنبه , 03 دی 1397

دوره «آشنایی با قراردادهای آتی سبد سهام» بیست و سوم دی‌ماه و به مدت چهار ساعت در مرکز مالی ایران برگزار خواهد شد. مدرس این دوره مهران محمدی، دکترای اقتصاد مالی و کارشناس مسئول تحقیق و توسعه شرکت بورس اوراق بهادار تهران است.
به گزارش روابط عمومی مرکز مالی ایران، قراردادهای آتی سبد سهام (با کارکرد قرارداد آتی شاخص) یکی از مهمترین ابزارهای مالی مورد استفاده در بازارهای سرمایه برای پوشش ریسک است. داشتن ابزارهای مالی مناسب و متنوع یکی از معیارهای اساسی توسعه‌ی بازار سرمایه‌ است چراکه تنوع ابزارهای مالی یکی از پیش‌نیازهای اساسی مدیریت بهینه‌ی پورتفوی است.قراردادهای آتی سبد سهام دسته‌ای از این ابزارهای مالی هستند که علاوه بر امکان استفاده از آن‌ها به عنوان یک فرصت سرمایه‌گذاری جدید و سفته‌بازی، می‌‌توان آن را برای مدیریت ریسک پورتفوی به کار برد ابزارهای مالی متنوع جهت پوشش ریسک در بازارهای سرمایه دسته‌ای از این ابزارها هستند که وجود آنها می‌تواند باعث جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی بیشتر و در نتیجه ورود سرمایه‌های جدید به این بازار شود.

محمدی، مدرس این دوره و طراح قراردادهای آتی و اختیار معامله سبد سهام در بورس تهران ضمن اشاره به اهمیت و کارآیی این ابزار بیان کرد: علاوه بر امکان مدیریت بهینه‌ی پورتفوی و بهبود سازوکار پوشش ریسک، قرارداد آتی سبد سهام کارکردهای بسیار منحصربه‌فردی دارد که از آن جمله می‌توان به کسب بازدهی از بازار کاهشی، امکان اخذ موقعیت فروش بر روی شاخص سهام، متنوع‌سازی تنها با اخذ یک موقعیت، استفاده از تحلیل‌های کلان اقتصادی به عنوان مبنای تصمیم‌گیری در اخذ موقعیت و بدون نیاز به تحلیل تک تک سهام موجود در سبد، اشاره کرد. با توجه به راه‌اندازی معاملات قراردادهای آتی سبد سهام در 25 آذر 1397در بورس اوراق بهادار تهران، این دوره بر آن است تا با تشریح این ابزار مهم مالی در بازار سرمایه ایران، مخاطبان را با سازوکار اجرایی آن و بهره‌مندی حرفهای از کارکردهای منحصربه‌فردش آشنا کند.

وی در ادامه بیان کرد: مزایای قرارداد آتی سبد خیلی بیشتر از قرارداد آتی تک ‌‌سهم است و پیش‌بینی می‌شود از این ابزار در بازار استقبال خوبی صورت گیرد.

مخاطبان این دوره را  کارشناسان ارکان بازار سرمایه، کارگزاری‌ها، شرکت‌های سرمایه‌گذاری، تامین سرمایه و صندوق‌های سرمایه‌گذاری، سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی علاقه‌مند به بازار قراردادهای اختیارمعامله و خبرنگاران فعال تشکیل می‌دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره 66724343 تماس گرفته و یا از طریق لینک  http://www.ifc.ir/futures-stock-portfolio بروشور این دوره را دریافت کنید.

ارسال نظر


فقط افرادی که عضو هستند می توانند نظر ارسال کنند.

 

 

از راه های زیر می توانید با ما ارتباط برقرار کنید

تلفن: 09053581528

واتساپ : 09912707933

ارتباط با ادمین تلگرام