لازمه‌های ارزشیابی سهام یک شرکت

چهارشنبه , 20 دی 1396

مرکز مالی ایران دوره «ارزشیابی سهام شرکت‌ها» را در تاریخ دوم بهمن‌ماه و به صورت کارگاهی برگزار خواهد کرد.

 ارزشیابی سهام شرکت‌ها در ایران به دلیل شرایط خاص ایران، به‌­عنوان یک بازار در حال توسعه، ضروریات و مقتضیات خاص خود را می‌طلبد. آنچه در کتاب­ها و متون علمی نوشته شده، مطالعه می­‌کنیم، بیشتر با شرایط بازارهای مالی توسعه‌یافته سازگار است که بسیاری از موارد آن برای بازار ایران بدون انجام تعدیل­های لازم کاربرد موردنظر را ندارد و به­‌عبارت دیگر، نیازمند اصلاح است.

در این راستا، دورۀ ارزشیابی سهام شرکت­ها در 2 بهمن‌ماه سال جاری به صورت کارگاهی در مرکز مالی ایران برگزار خواهد شد. در این کارگاه 16ساعته، تجربیات ارزشیابی سهام 80 شرکت در اختیار فراگیران قرار می­گیرد.

محتوای این دوره تحت عناوین متدولوژی تحلیل ارزشیابی سهام، تاکید بر اصول ارزشیابی سهام، بررسی پارامترهای ارزشیابی سهام و چالش‌های برآورد آن در ایران، عوامل بنیادی مؤثر بر این پارامترها و روش­های برآورد آنها، تحلیل مقایسه­‌ای برآورد پارامترها و روابط بین آنها، پیش­‌بینی اجزای صورت­های مالی و نهایتاً  تحلیل یکپارچۀ روش­های ارزشیابی ارائه خواهد شد.

عباس گمار دانش‌آموخته رشتۀ مهندسی مالی و مسئول بخش ارزشیابی سهام و ادغام و تملک (M&A)شرکت تأمین سرمایۀ نوین به عنوان مدرس این دوره با بیان این که نحوه برگزاری این دوره کاملاً کاربردی است، گفت: در هر شرکت هرآنچه توسط واحدهای سازمانی آن شرکت انجام می‌شود می‌­تواند دارای ارزش و در جهت ارزش‌آفرینی برای سهامداران شرکت­ها باشد. از این­رو، ضروری است وظیفه و سهم هر واحد سازمانی در ارزش‌­آفرینی را اولاً برای آن واحد تفهیم و سپس، ارزیابی عملکرد آنها بر مبنای متدولوژی ارزشیابی سهام به­‌صورت یکپارچه طراحی و انجام گیرد. برای این منظور، آنچه در این دوره ارائه می‌­شود حاصل تلفیق استراتژی، اقتصاد، مالی، حسابداری و غیره خواهد بود که تفکر سیستمی عامل پبوندزننده میان آنها خواهد بود.

وی افزود، انتظار می­رود شرکت­کنندگان در پایان دوره بتوانند در صورت نیاز، ارزشیابی سهام شرکت خود را انجام و یا ارزشیابی­های انجام‌­شده را نقد و تحلیل نمایند. برای دستیابی به این هدف، به هر شرکت­کننده در دوره یک شرکت اختصاص داده خواهد شد تا سهام آن را ارزشیابی نمایند و در نهایت خطاهای ایشان به­‌منظور اثربخشی بیشتر موردارزیابی قرار خواهد گرفت.

سطح پیشرفته این کارگاه نیز تا در سال جدید برگزار خواهد شد. علاقه‌مندان به شرکت در این کارگاه می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت مرکز مالی ایران به آدرس www.ifc.ir مراجعه و یا با شماره‌های  66724343-66724545 تماس بگیرند.

 

ارسال نظر


فقط افرادی که عضو هستند می توانند نظر ارسال کنند.

 

 

از راه های زیر می توانید با ما ارتباط برقرار کنید

تلفن: 09053581528

واتساپ : 09912707933

ارتباط با ادمین تلگرام