اولین دوره آموزشی «ساز و کارهای اجرایی در بازار فرآورده‌های هیدروکربوری بورس انرژی ایران و فرآیندهای عرضه و قیمت‌گذاری نفت و فرآورده‌های نفتی» برگزار شد

چهارشنبه , 30 آبان 1397

 

اولین دوره آموزشی «ساز و کارهای اجرایی در بازار فرآورده‌های هیدروکربوری بورس انرژی ایران و فرآیندهای عرضه و قیمت‌گذاری نفت و فرآورده‌های نفتی» دیروز، بیست و نهم آبان‌ماه در مرکز مالی ایران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز مالی ایران، این دوره در حالی برگزار شد که با مطرح شدن معاملات بورسی نفت در چند وقت اخیر و لزوم آشنایی با این مباحث، با استقبال بی‌نظیر متخصصان، فعالان و خبرنگاران رو به رو شد. قبل از این نیز چندین دوره کارگاه بایسته‌های تجارت نفت، با هدف ارتقاء بینش کسب و کار دانش‌پذیران فعال در صنعت نفت در مرکز مالی ایران برگزار شده بود. تمرکز اصلی در این کارگاه‌ها بر جنبه‌های مختلف تجارت و مدیریت ریسک در تجارت نفت بود که با تاکید بر کسب شناخت اولیه نسبت به ماهیت بخش نفت و گاز به بررسی بازارهای نفت جهانی، مکانیزم عملیاتی، جریان تکامل بخش نفت در جهان و ایران و پیدایش بورس‌های انرژی در جهان و به تبع آن مسائل همراه با آن می‌پرداخت.

روابط عمومی مرکز مالی ایران عنوان کرد این بار با برگزاری دوره تحت عنوان «ساز و کارهای اجرایی در بازار فرآورده‌های هیدروکربوری بورس انرژی ایران و فرآیندهای عرضه و قیمت‌گذاری نفت و فرآورده‌های نفتی» تلاش شد تا در کنار سایر مفاهیم، مباحثی همچون مراحل عرضه و پذیرش فرآورده­های نفتی و تابلوهای معاملاتی در بازار فرآورده‌های هیدروکربوری بورس انرژی ایران،  شناخت بازیگران فعال منطقه‌ای و بین‌المللی در حوزه معاملات نفت، مکانیزم‌های قیمت‌گذاری نفت و فرآورده‌های نفتی، روند عرضه و تقاضا، انواع فرآیندها، بررسی انواع بازارهای معاملاتی نفت خام ائم از بازارهای فیزیکی و سلف  نیز مورد بررسی قرار گیرد.

 مدرس این دوره محمد صالحی فر، رئیس عملیات بازار فرآورده­های هیدروکربوری بورس انرژی ایران نیز عنوان کرد: یکی از مزیت های رقابتی اقتصاد ایران، حوزه انرژی و به طور خاص نفت و گاز است. این حوزه طی صدسال اخیر پیشرفت‌های بی‌نظیری چه به لحاظ فنی و تکنیکی و چه به لحاظ اقتصادی و سیاسی داشته‌است. توسعه، گسترش و تقویت این حوزه مستلزم برخورداری از شناختی جامع نسبت به فرآیندها، ماهیت عملیاتی و جریان اقتصادی موجود در این بخش است.

علاقه‌مندان، می توانند برای شرکت دردوره‌های بعدی این مبحث با شماره 66724343 تماس گرفته و از جزئیات دوره مطلع شوند.

 

ارسال نظر


فقط افرادی که عضو هستند می توانند نظر ارسال کنند.

 

 

از راه های زیر می توانید با ما ارتباط برقرار کنید

تلفن: 09053581528

واتساپ : 09912707933

ارتباط با ادمین تلگرام