چگونه بورسیه‌ CFA بگیریم؟


بورسیه CFA

موسسه CFA در راستای رسالت خود و تعهد به ارائه بالاترین استانداردهای آموزشی برنامه‌های متنوعی از بورسیه‌ها را در نظر گرفته است. بورسیه‌های CFA به منظور تسهیل دسترسی دانشپذیران به آموزش حرفه‌ای و ارتقا جایگاه شغلی داوطلبان طراحی شده که در ادامه جزئیات هر کدام را تشریح می‌کنیم.

 

بورسیه‌های موسسه CFA

بورسیه‌های موسسه CFA در 5 دسته مختلف تقسیم‌بندی می‌شوند:

 

بورسیه دسترسی (Access Scholarship)

بورسیه دسترسی برای افرادی در نظر گرفته شده که ممکن است قادر به پرداخت هزینه‌های آزمون CFA نباشند و هنوز برای آزمون بعدی خود ثبت نام نکرده‌اند. با بورسیه دسترسی داوطلبان می‌توانند تنها با 300 دلار آمریکا ثبت نام کنند. لازم به ذکر است که هزینه آزمون CFA به صورت عادی 1250 دلار آمریکاست.

فرصت ثبت‌نام در بورسیه دسترسی (Access Scholarship) اول 20 سپتامبر (29 شهریور)  2023 تا تاریخ 18 اکتبر (26 مهرماه) خواهد بود. بورسیه دوم دسترسی نیز در 31 آگوست 2024 در دسترس خواهد بود.

 

بورسیه CFA

 

بورسیه بانوان (Women's Scholarship)

بورسیه بانوان برای زنانی در نظر گرفته شده که واجد شرایط سایر بورسیه‌های موسسه CFA نبوده و هنوز برای آزمون بعدی خود ثبت نام نکرده‌اند. هزینه شرکت در آزمون CFA با کمک بورسیه بانوان معادل 400 دلار است.

طبق اعلام موسسه CFA پنجره بورسیه ویژه بانوان از تاریخ 1 سپتامبر (10 شهریور) شروع و در تاریخ 8 اکتبر (16 مهرماه) به پایان خواهد رسید. بورسیه دوم نیز در تاریخ 31 آگوست 2024 در دسترس خواهد بود.

لازم به ذکر است که بورسیه دسترسی و بورسیه بانوان برای ایرانیان گزینه‌های مناسب‌تری هستند.

 

 

 

 مستر کمپ تحلیل تکنیکال (Technical Master Camp)

 

بورسیه دانشجو (Student Scholarship)

بورسیه دانشجو برای دانشجویانی در نظر گرفته شده که در حال تحصیل بوده و هنوز برای آزمون بعدی خود ثبت نام نکرده‌اند. هزینه ثبت نام در آزمون CFA با کمک بورسیه دانشجویی معادل 400 دلار است.

 

بورسیه استاد (Professor Scholarship)

این بورسیه برای اساتید دانشگاهی که به صورت تمام وقت در دانشگاه‌ها تدریس می‌کنند و حداقل تعداد ساعات تدریس را داشته باشند و هنوز برای آزمون بعدی خود ثبت‌نام نکرده‌اند در نظر گرفته شده است.

هزینه شرکت در آزمون CFA با کمک این بورسیه نیز 400 دلار است.

زمان پذیرش درخواست‌های بورسیه اساتید از تاریخ 1 سپتامبر 2023 تا 15 جولای 2024 است.

 

بورسیه کارمندان نهاد ناظر (Regulator Scholarship)

این بورسیه برای کارمندان نهادهای ناظر در بازارهای مالی همچون بانک‌ مرکزی، بیمه مرکزی، سازمان بورس و نهادهای دولتی مرتبط در نظر گرفته شده است.

هزینه ثبت نام در آزمون CFA با این بورسیه 400 دلار در نظر گرفته شده است.

بورسیه نهاد ناظر از تاریخ 1 سپتامبر 2023 شروع شده و در 15 جولای به پایان رسید.

 

 

 

شرایط استفاده از بورسیه دسترسی

بورسیه دسترسی موسسه CFA برای کسانی طراحی شده که شرایط شرکت در آزمون را دارند. از طرف هیچ نهادی حمایت مالی نمی‌شوند و نمی‌توانند تمام هزینه‌های آزمون را بپردازند.

کاندیدها صرفاً می‌توانند در سال از یک بورسیه استفاده کنند و اگر برای چند مورد اقدام کنند یکی از بورسیه‌ها به آنها تعلق می‌گیرد.

نگران تحریم بودن ایران نباشید زیرا ایرانی‌ها از مجوز ویژه CFA استفاده می‌کنند.

 

بورسیه CFA

 

مراحل درخواست بورسیه

1) داوطلبان باید از طریق وب سایت موسسه و از طریق حساب کاربری خود نامه تقاضای بورسیه را ارسال کنند. اگر مشخص شود کاندیدایی در حین بررسی تقاضای بورسیه هزینه‌ای برای ثبت نام پرداخت کرده که نشان دهنده این باشد وی توانایی پرداخت هزینه‌ها را دارد درخواست معافیت آن باطل خواهد شد.

۲) در کنار توجه ویژه به بحث نیازهای مالی افراد دستاوردهای علمی حرفه‌ای و یا سایر دستاوردهای داوطلب، موانعی که داوطلب بر آنها چیره شده است، علاقه‌مندی به کمک به جوامع محلی CFA، علاقه‌مندی به پیگیری منشور CFA و سایر خصوصیات شخصی که نشان دهد داوطلب برای دریافت بورسیه شایسته است؛ مورد بررسی قرار می‌گیرد. همچنین انجمن‌ها نیز برای بررسی و یا اخذ اطلاعات بیشتر قادر به دسترسی به اطلاعات ارسال شده هستند.

 

3) ذکر مواردی همچون ایرانی بودن و وجود تورم، تحریم و پایین بودن ارزش پول، علایق و اشتیاق به کسب علوم مالی، ارتقا و توسعه علمی خود، توسعه بازار و ابزارهای داخلی، توضیح در مورد آینده خود و دلایل و انگیزه مطالعه مباحث CFA جهت افزایش شانس قبولی در بورسیه لازم است مد نظر داوطلبان باشد.

 

۴) ممکن است از داوطلبین درخواست شود تا همکار و کارفرما (که به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند) را به موسسه جهت استعلام اطلاعات معرفی کنند.

 

جوایز و دریافت کنندگان بورسیه

دریافت کنندگان بورسیه باید در بازه زمانی ارائه شده و قبل از اتمام تاریخ انقضای ذکر شده در ایمیل جایزه برای امتحان CFA ثبت نام کنند. داوطلبان برای درخواست در مورد بورسیه برای آزمون‌های بعدی لازم است مجدداً درخواست ارسال کنند. بدیهی است که هزینه‌های گذرنامه سفر و هزینه‌های جانبی و تکمیلی به عهده دریافت کنندگان بورسیه خواهد بود. جوایز را نمی‌توان فروخت، منتقل کرد، به تعویق انداخت و یا واگذار کرد. لازم به ذکر است که جایزه قابلیت نقد شدن ندارد.

به گیرندگان جایزه یک بازه زمانی ۷ ماهه فرصت داده می‌شود که در آن باید قبل از انقضای تاریخ ذکر شده در CFA ثبت نام خود را تکمیل کنند. نکته‌ی مهم این است که اگر دریافت کننده برای آزمونی که بورسیه می‌شود ثبت‌نام کند و حاضر نشود ممکن است در آینده از سایر بورسیه‌های درخواستی محروم شود. در نهایت دریافت کنندگان بورسیه رضایت می‌دهند که نتایج آزمونشان با انجمن‌های محلی را به اشتراک بگذارند.

اطلاعات بیشتر در مورد آزمون CFA را می‌توانید در این صفحه مشاهده کنید.

 

برچسب ها

cfa
نظر خود را ارسال کنید
فقط کاربرانی که عضو هستند می توانند نظر خود را ارسال کنند.

 

 

از راه های زیر می توانید با ما ارتباط برقرار کنید

تلفن: 09053581528

واتساپ : 09912707933

ارتباط با ادمین تلگرام