همکاری مشترک مرکز مالی ایران و شرکت یورومانی

شنبه , 05 تیر 1395

به گزارش روابط عمومی مرکز مالی ایران؛ نخستین کارگاه آموزشی ‌مدیریت ریسک در بازار فلزات از سوی مرکز مالی ایران و با همکاری شرکت یورو مانی 29 و 30 تیرماه در تهران برگزار می‌شود.

علی نقوی، مدیرعامل مرکز مالی ایران با اعلام این خبر گفت: بازارهای مالی و کالا در سال‌های اخیر پر نوسان بوده است. از همین رو فراگیری مهارت‌های مدیریت ریسک در بورس فلزات موجب می‌شود معامله‌گران با اطمینان بیشتری فعالیت کنند و از خطرات ناشی از نوسان قیمت‌ها در امان باشند. وی افزود: نیاز به آموزش مدیریت ریسک در بازار فلزات با توجه به دوره پسا برجام و شکل گیری زمینه ورود سرمایه‌گذاران خارجی بیش از گذشته اهمیت پیدا کرده است. نقوی تصریح کرد: اطلاع از قیمت‌های جهانی فلزات و چگونگی معاملات بین المللی در بازار فلزات از جمله نیازهای فعالان ایرانی در این حوزه است و شرکت در این کارگاه می‌تواند به این نیازها پاسخ دهد.

وی گفت: مدیریت موثر ریسک ناشی از تغییرات قیمت کالاهایی نظیر فلزات اساسی، یکی از مهم‌ترین وجوه تاثیرگذار بر مدیریت کسب و کار شرکت های تولید کننده، بازرگانی و تقاضاکنندگان این محصولات است. از همین رو اهتمام در مدیریت ریسک ناشی از تغییرات قیمتی می تواند ایجاد کننده یک مزیت رقابتی و تامین کننده سود فعالان این بازار ها باشد.

به گفته مدیرعامل مرکز مالی ایران، «اما جنکینز»، مدیر موسسه کمبریج ریسک و عضو انجمن متخصصین انگلستان برای تدریس این کارگاه آموزشی به ایران سفر می‌کند. همچنین به شرکت‌کنندگان گواهینامه حضور در این کارگاه از طرف مرکز مالی ایران و یورومانی اعطا می‌شود.

مباحثی چون مبادلات فلزات اساسی در بورس‌های فلزی، معاملات مشتقات فلزات اساسی، ساختارهای مالی در مشتقات، مدیریت ریسک فلزات با مشتقات و... از جمله سرفصل های این کارگاه دو روزه هستند.

علاقه‌مندان می توانند برای ثبت نام و حضور در این کارگاه آموزشی به آدرس www.ifc.ir (بخش آموزش) مراجعه کنند یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 66724343 تماس بگیرند.

 

 

از راه های زیر می توانید با ما ارتباط برقرار کنید

تلفن: 09053581528

واتساپ : 09912707933

ارتباط با ادمین تلگرام