info@ifc.ir   021-62843000

بانک جامع اطلاعات مالی ایران (Iran Financial Data Bank (IFDB

دسته بندی های گوناگون برای دسترسی

به انواع اطلاعات موجود در بازار سرمایه کشور

طراحی و انتشار ابزارهای مالی در کنار ایجاد نهادهای مالی جدید در یک دهه گذشته، سبب شد تا بازار سرمایه ایران روند پرشتابی برای توسعه داشته باشد. این توسعه مستمر بازار، اطلاعات بسیار زیاد و در عین حال پراکنده‌ای را در بخش های مختلف بازار تولید کرد که گردآوری و تجمیع این اطلاعات و ارائه آن در قالب‌های نوین ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

این ضرورت، مرکز مالی ایران را بر آن داشت تا با توجه به موضوع فعالیت خود و ترکیب منحصر به فرد سهامداری نسبت به طراحی برنامه کاربردی موبایل (اپلیکیشن) بانک اطلاعات مالی ایران (IFDB) اقدام نماید. برای تهیه این محصول از سه ماهه پایانی سال 1395 گردآوری داده‌ها انجام و همزمان کار طراحی اپ آغاز شد و خوشبختانه همزمان با نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه از نسخه اندروید این اپ با حضور ریاست محترم سازمان بورس و اوراق بهادار رونمایی شد. و پس از آن با تلاش‌ها و پیگیری‌های صورت گرفته هم اکنون این محصول در نسخه‌های اندروید و iOS قابل دسترسی است و نخستین محصول موبایلی بانک اطلاعاتی در بازار سرمایه ایران است که توسط مرکز مالی ایران عرضه شده است.

بانک جامع اطلاعات مالی ایران (IFDB)
دریافت اپلیکیشن بانک جامع اطلاعات مالی ایران

ویژگی‌ها: 

IFDB شامل اطلاعات ابزارهای مالی و کالای قابل معامله در بورس‌های کشور و مشخصات نهادهای مالی ایران است. در بخش‌ ابزارهای مالی، با تقسیم‌بندی این ابزار بر حسب سهام، اوراق بدهی و مشتقه اطلاعات معاملاتی هر یک از ابزارها برحسب نماد قابل مشاهده است. همچنین اطلاعات صندوق‌های سرمایه‌گذاری، کالای قابل معامله در بورس انرژی ایران و بورس کالای ایران نیز در بخش‌های دیگر  ارائه شده است. این امکان برای کاربران وجود دارد تا به ابزارها و کالاها بر حسب بورس‌ها و بازارهای آنها نیز دسترسی پیدا کنند.

در یکی دیگر از بخش‌های این برنامه، اطلاعات موسسات و نهادهای فعال در بازار مالی ایران به تفکیک نهاد ناظر (بانک مرکزی، سازمان بورس و اوراق بهادار و بیمه مرکزی) ارائه شده است.

همچنین اطلاعات کلیه ناشران پذیرفته ‌شده در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران و ثبت ‌شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار؛ کلیه شرکت‌ها و شخصیت‌های حقوقی عرضه کننده کالا در بورس های کالایی نیز گردآوری شده است.

بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته،  توسعه این محصول در دستور کار مرکز قرار گرفته است و بزودی قابلیت‌های جدیدی بر روی این محصول ارائه می‌شود.

 

 

منابع:

مرکز مالی ایران، داده‌ها و اطلاعات موجود در برنامه را از طریق منابع زیر گردآوری کرده است.

1)      سایت سازمان بورس و اوراق بهادار.                                                            

2)      سایت بانک مرکزی ج.ا.ایران.                                                              

3)      سایت بیمه مرکزی ج.ا.ایران.

4)      سایت بورس انرژی ایران.

5)      سایت بورس اوراق بهادار تهران

6)      سایت بورس کالای ایران.

7)      سایت فرابورس ایران.

8)      سامانه کدال.                                                                                     

9)      سایت شرکت مدیریت فناوری بورس تهران.                                    

10)     سایت سامانه شناسه ملی.

11)      سایت شرکت ها و نهادهای مندرج شده در اپ.

 

در رسانه ها

 

بانک جامع اطلاعات مالی ایران

معرفی اپلیکیشن IFDB؛ بانک اطلاعات مالی ایران

یکی از بزرگترین چالش هایی که فعالان بازارهای مالی یا بورس ها با آن مواجه هستند، دسترسی آسان به اطلاعات مختلف است. همیشه آپدیت بودن می تواند برگ برنده خیلی ها در معاملات باشد و برای رسیدن به این هدف باید در سریعترین زمان ممکن جزییات مالی که می خواهید را به دست بیاورید. حالا «مرکز مالی ایران» با اپلیکیشن IFDB آمده تا همین مسئولیت را به عهده بگیرد.

بانک جامع اطلاعات مالی ایران

مرجع اطلاعاتی برای فعالان بازار مالی ایران

مرکز مالی ایران با هدف جمع‌آوری و ارائه داده‌های مالی، معاملاتی و داده‌های اقتصادی مورد نیاز فعالان حوزه اقتصاد و بازارهای مالی راه‌اندازی شده است. در راستای فعالیت‌های این مرکز، اپلیکیشن IFDB در دو نسخه اندروید و ios طراحی و ارائه شده است. IFDB مخفف Iran Financial Data Bank به معنی بانک جامع اطلاعاتی ایران است. این سامانه با ارائه اطلاعات معاملاتی بورس انرژی ایران، بورس اوراق بهادار تهران، فرابورس ایران، بورس کالای ایران و ... سهم بزرگی در اطلاع‌رسانی به اساتید، دانشجویان و فعالان بازارهای مالی ایران دارند. در ادامه با ذره بین همراه باشید تا به بررسی تخصصی اپلیکشن IFDB بپردازیم.

بانک جامع اطلاعات مالی ایران

بانک جامع اطلاعات مالی کشور بر روی گجت شما

از آنجایی که فعالان عرصه مالی نیازمند دسترسی به اطلاعات به روز در این حوزه هستند، مرکز مالی ایران در راستای گردآوری اطلاعات شرکت‌ها، ابزارهای مالی، کالاهای قابل معامله و ... اقدام کرده و مرجعی جامع را روانه بازار کرده است. این اپلیکیشن را می‌توانید با نام بانک جامع اطلاعات مالی ایران از طریق مارکت اندرویدی کافه بازار دانلود کرده و مورد استفاده قرار دهید.

 

 

برای دریافت راهنمای استفاده از اپلیکیشن IFDB کلیک نمایید.

سیاست حفظ حریم خصوصی (به زبان انگلیسی)

 

برای ارائه نظرات و پیشنهادات با شماره های 66724343 و 66724545  با ما در ارتباط باشید.